Ma wszelkie szanse na osiągnięcie poziomu 70 USD lub więcej. Dzisiejsza prognoza cen LTC musi opierać się na analizie technicznej. Jest ogromna szansa, że mogą powtórzyć ten sukces. Styczniowy kurs wymiany LIC może zatem osiągnąć 70 dolarów.

kurs ltc

Rok 2018 był jak dotąd największą porażką LTC. Obecnie radzi sobie lepiej, ale większość ludzi nie wierzy w Litecoina. Według Coinmarketcap to właśnie jest powód utraty pozycji przez LTC. Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, Funt odzyskuje wśród pozytywnych prognoz wyników Brexit-Forex aby otrzymywać najnowsze wiadomości, aktualizacje i raporty z rynku kryptowalut. Litecoin oparty jest o Scrypt, jako matematyczny dowód wykonywanych działań i na jego podstawie tworzone są koparki FPGA i ASIC.

Kurs LTC dzisiaj

Po każdym silnym wzroście następuje jednak korekta. W LongForecast uważają, że w przyszłości cena waluty Litecoin będzie bardzo zmienna. Sądzą oni, że w połowie 2020 roku będzie sprzedawana po 50 USD, ale pod koniec 2020 roku kurs LTC wyniesie 75 USD. Przewidują ponadto tendencję spadkową w 2021 roku z najniższą ceną 20 USD.

Inne też są w obu bliźniaczych sieciach prędkości przesyłania danych. W BTC prędkość transferu wynosi obecnie około 7 transakcji na sekundę , zaś sieć Litecoin działa z prędkością około 56 TPS. Kryptowaluta Litecoin powstała w roku 2011 jako lżejsza (ang. lite) alternatywa dla Bitcoina .

Ta tendencja wzrostowa wpłynęła korzystnie na popularyzację kryptowaluty i ponownie przyciągnęła uwagę inwestorów. Litecoin to w pełni zdecentralizowany system transakcyjny, a jego funkcjonowanie nie jest nadzorowane przez jakichkolwiek administratorów. Zabezpieczeniem transakcji jest matematyka, która umożliwia sprawowanie kontroli nad własnymi pieniędzmi przez samych użytkowników. Kurs Litecoina obecnie wynosi około 250 USD za 1 LTC . Nie jest to najwyższa cena, którą osiągnęła ta kryptowaluta podczas obecnej hossy.

Analitycy twierdzą, że w dłuższej perspektywie czasowej LTC może się rozwijać i odzyskać swoją rangę. Jeśli szukasz dobrego zwrotu za 5 lub więcej lat, zwróć uwagę na tę kryptowalutę. Nie udzielamy Przegląd brokera AXITrader: warunki handlowe i zalety firmy żadnych gwarancji w odniesieniu do naszej zawartości w tym m.in. Użytkownicy ponoszą ostateczną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, które podejmują na podstawie tych informacji.

Kryptowaluty

Linia bazowa Stochastica jest nad linią sygnalną. Średnia 10-okresowa jest skierowana ku górze (interwał tygodniowy). Cena znajduje się pod 10-okresową średnią kroczącą (interwał dzienny). Średnia 10-okresowa jest skierowana ku górze (interwał godzinowy).

kurs ltc

Obowiązkiem użytkownika jest przeglądanie, analizowanie i weryfikowanie wszelkich treści/informacji przed ich wykorzystaniem. Trading to zajęcie obarczone bardzo wysokim ryzykiem i może prowadzić do poważnych strat. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji skonsultuj się ze swoim doradcą finansowym. Żadna zawartość naszej strony nie stanowi oferty ani zachęty do nabywania. Można jednak powiedzieć, że pomimo istniejących różnic, litecoin jest systemem finansowym komplementarnym do bitcoina.

Kurs Litecoin

Jeśli im się uda, cena może się zbliżyć do 70 dolarów. Jeśli nie, nastąpi znaczny spadek do 45 dolarów. Korzyści te przyciągnęły uwagę społeczności kryptowalutowej. Większość zmieniła swoje priorytety z BTC na LTC i zaczęła kupować „kryptowalutowe srebro”. Wykresy cen w całej historii LitecoinaLitecoin jest dostępniejszy dla nabywców.

Było kilka nieznacznych „wyskoków” ceny nieco powyżej 6 USD, ale nie odnotowano żadnego wzrostu na dużą skalę. Dla zwykłych użytkowników Litecoin jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych kryptowalut na całym rynku. Znany jest również jako „kryptowalutowe srebro”, natomiast złotem jest Bitcoin. Nowicjusze na rynku kryptowalut mogą również nie wiedzieć, że LTC jest forkiem łańcucha bloków Bitcoin. Jest to jedna z najstarszych walut cyfrowych.

Pierwszą kryptowalutą, jaką stworzył Lee, była moneta Fairbix. Ta krypto była jednak niedopracowana i narażona na ataki hakerskie, poza tym twórca wykopał zbyt dużo monet, zanim uruchomił sieć publicznie. To spowodowało małą popularność kryptowaluty i jej upadek. Codziennie ktoś dochodzi do wniosku, że do już ma roboty za biurkiem i postanawia zostać traderem. Wiele osób uważa, że rynek kryptowalutowy to nisza, w której bardzo łatwo jest zacząć.

  • Z faktu, że sieć Bitcoin obsługuje o wiele więcej transakcji niż sieć Litecoin.
  • W obiegu znajduje się 72 Milion tokenów, a ich całkowita liczba to 84 Milion.
  • Niektórzy analitycy znów przedstawili bardzo pozytywne prognozy.
  • Analitycy uważali, że rynek kryptowalut jest w głębokiej korekcie, ale każda moneta później wzrośnie.
  • Po trzecie, wydobywanie jej jest łatwiejsze niż kryptowalut Bitcoin lub Bitcoin Cash.

Jak widać, różnica jest znaczna, jednak wynika to m.in. Z faktu, że sieć Bitcoin obsługuje o wiele więcej transakcji niż sieć Litecoin. Przyszłość ceny Litecoina nie jest zbyt jasna, ponieważ rynek kryptowalutowy jest nieprzewidywalny. Kurs LTC będzie bliski 150–160 USD za jedną monetę.

Owe dwie kryptowaluty mają pozytywne prognozy. Jeśli ceny BTC i BCH będą rosnąć, LTC również będzie mieć lepsze wyniki. Wtedy zaczęły się „mroczne czasy” dla wszystkich miłośników kryptowalut.

Jaki był najniższy kurs Litecoin?

Walletinvestor wydaje negatywną prognozę dla LTC. Smartereum nie prognozuje bardzo pozytywnej przyszłości ceny Litecoin. Uważają oni, że Lincence górniczych Emmerson zatwierdzone do projektu potażu Khemisset w Maroku w najbliższej przyszłości ta kryptowaluta spadnie o 2,5%. Jeśli chodzi o cenę Litecoina na rok 2025, nie podali żadnej jasnej prognozy.

Kurs Litecoin (LTC/USD)

W perspektywie długoterminowej kurs LTC może natomiast wzrosnąć do 150 USD. Cena Litecoina nadal rosła do końca jesieni 2017 roku. Wzrost nie był szybki, ale stabilny — z 4,3 USD do 83 USD w ciągu 11 miesięcy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *